Ostatnie komentarze

 • Perfumy Bvlgari

  osobista 17.11.2017 20:00
  Zagadnienie przedstawione na najwyższym poziomie.
   
 • Ciepła Wiosna

  Ula 05.06.2017 07:56
  Hmmm czy tak jest nie wiem do końca. Autor chyba nie do końca uwzględnił wszystkie istotne kwestie...
   
 • Perfumy Issey Miyake

  Sunana 10.12.2014 12:17
  Ładna ta biżuteria, pozdrawiam artystów!
   
 • Perfumy Rochas

  Karol 09.05.2014 04:33
  Biżuteria ręcznie wykonywana to ciężki kawałek chleba ale artysta nie robi tego dla pieniędzy, po prostu tak czuje i jest dzięki tej pracy szczęśliwy.
   
 • Perfumy Dolce & Gabbana

  Katarzyna 31.03.2014 18:07
  :D

Biżuteria artystyczna

Kosmetyki i inne sposoby na poprawę porostu włosów
poniedziałek, 19 listopada 2012 15:02

Kosmetyki i inne sposoby na poprawę porostu włosów

Mocna, gęsta i lśniąca czupryna jest oznaką zdrowia i jednym z głównych atrybutów urody i to niezależnie od płci. Mężczyźni, którzy łysieją częściej i intensywniej od kobiet boleją nie mniej od nich nad utratą włosów. Na szczęście można temu zjawisku zapobiec, a przynajmniej ograniczyć na tyle, by na głowie nie pojawiły się wyraźne prześwity i widoczne ubytki włosów. Jak to zrobić? Czy zwykły szampon na porost włosów, albo napary i okłady z ziółek wystarczą? W niektórych przypadkach tak, ale na pewno nie zawsze, tym bardziej, że są to środki łagodne, a za nadmierne wypadanie włosów odpowiadają procesy, które trudno ujarzmić łagodnymi preparatami. Konieczny jest zmasowany, intensywny atak i stanowcze powstrzymanie tych procesów, które zagrażają włosom najbardziej.

 

Grzebień laserowy – rozwiązanie uniwersalne

Grzebienie laserowe stymulujące porost włosów pojawiły się stosunkowo niedawno, ale ich kariera nabiera tempa ze względu na bardzo wysoką skuteczność laseroterapii. Koszt zakupu urządzenia jest co prawda dość wysoki, ale to wydatek, który należy ponieść jeden jedyny raz. Grzebienia można używać latami. W przeciwieństwie do tabletek czy szamponów na łysienie, których trzeba używać regularnie, dokupując je co kilkanaście tygodni bądź kilka miesięcy, za grzebień płacimy jeden raz. Jego skuteczność przewyższa skuteczność wszystkich innych środków, sięga bowiem 90%. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że u 90% osób używających lasera dochodzi do znaczącej poprawy kondycji czupryny. Ogromną zaletą technologii LLLT (low level laser therapy) jest też brak skutków ubocznych, a ze skutkami takimi należy liczyć się podejmując miejscowe leczenie minoxidilem czy leczenie ogólnoustrojowe przy pomocy finasterydu bądź jego odpowiedników.

Grzebieniem laserowym, który szczególnie warto polecić jest Vivicomb, posiadający aprobatę FDA, przebadany, skuteczny i wyjątkowo bezproblemowy w użytkowaniu. Technologia LLLT nadaje się do zastosowania w leczeniu każdego typu łysienia, również w leczeniu uporczywego łysienia męskiego. Ponieważ metoda ta nie wpływa w żaden sposób na gospodarkę hormonalną, a jej działanie ogranicza się do intensywnej stymulacji mieszków włosowych, z dobrodziejstw laseroterapii mogą korzystać przedstawiciele i przedstawicielki obydwu płci.

Kosmetyki, czyli szampony na porost włosów

Wspomniany wyżej laserowy grzebień wydaje się rozwiązaniem dość uniwersalnym i stosunkowo tanim w porównaniu z tabletkami czy specjalistycznymi preparatami przeciwko łysieniu. Na rynku istnieją jednak również szampony, które powstrzymują wypadanie włosów i stymulują odbudowę czupryny. Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić by uzyskać poprawę, jest regularne stosowanie tych specyfików. Szampon na porost włosów również zalicza się do ekonomicznych (przyjaznych naszej kieszeni) rozwiązań, a to z tego względu, że przecież o włosy dbać musimy na co dzień. Tak czy inaczej używamy więc szamponów i nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie problemów z włosami użyć szamponów specjalistycznych, o składzie gwarantującym powstrzymanie łysienia. Takim szamponem jest szampon na porost włosów Revita. Dzięki zawartym w nim składnikom działa przeciwzapalnie, odżywczo, nawilżająco. Pielęgnuje skórę głowy, odżywia mieszki włosowe, usuwa stany zapalne i drobnoustroje obciążające skórę, a dodatkowo doskonale wpływa też na kondycję samych włosów.

Tabletki na łysienie

Oprócz skrzypu polnego i jemu podobnych preparatów bazujących na ziołach znanych jeszcze naszym prababciom, tabletki na łysienie (przeciwko wypadaniu włosów) coraz częściej bazują na panaceach roślinnych z innych, egzotycznych części świata. Przykładem takich tabletek są tabletki Procerin, w których znajdziemy Saw palmetto – ziółko będące najlepszym naturalnym zamiennikiem dla finasterydu przepisywanego panom cierpiącym na typowo męskie łysienie. Procerin to linia produktów przeznaczona dla mężczyzn, a to dlatego, że bazuje na roślinach i składnikach wpływających na procesy związane z męskimi hormonami, ale i kobiety znajdą wśród tych środków coś dla siebie, przykładem preparaty takie jak Advecia lub Provillus. Tabletek bazujących na skrzypie polnym, drożdżach etc. nie polecamy z uwagi na to, że przydają się one jedynie osobom cierpiącym wskutek osłabienia kondycji włosów, jeśli u źródeł łysienia leżą poważniejsze problemy pomocne są jedynie zaawansowane, perfekcyjnie dobrane specyfiki.

 

Perfumy

Goscimy

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości