Ostatnie komentarze

 • Perfumy Bvlgari

  osobista 17.11.2017 20:00
  Zagadnienie przedstawione na najwyższym poziomie.
   
 • Ciepła Wiosna

  Ula 05.06.2017 07:56
  Hmmm czy tak jest nie wiem do końca. Autor chyba nie do końca uwzględnił wszystkie istotne kwestie...
   
 • Perfumy Issey Miyake

  Sunana 10.12.2014 12:17
  Ładna ta biżuteria, pozdrawiam artystów!
   
 • Perfumy Rochas

  Karol 09.05.2014 04:33
  Biżuteria ręcznie wykonywana to ciężki kawałek chleba ale artysta nie robi tego dla pieniędzy, po prostu tak czuje i jest dzięki tej pracy szczęśliwy.
   
 • Perfumy Dolce & Gabbana

  Katarzyna 31.03.2014 18:07
  :D

Biżuteria artystyczna

Jasna wiosna
wtorek, 26 czerwca 2012 09:15

Kolory w naszym wizerunku mają niebagatelne znaczenie. Można za ich pomocą ze swojego wyglądu uczynić niezaprzeczalny atut, można też przyćmić swoją urodę jeśli są nieodpowiednio dobrane. Warto poeksperymentować, aby odnaleźć własną kompozycję kolorów. We właściwych odcieniach zawsze wyglądamy co najmniej dobrze. Zakładając pasujący nam kolor kreacji, a przy tym posiadając odpowiedni kolor włosów wyciągamy swoje naturalne piękno i nie musimy już wtedy stosować makijażu maskującego, a jedynie taki, który delikatnie podkreśli przez nas wybrane atuty.

Poza standardowym podziałem na cztery typy kolorystyczne powstała także bardziej szczegółowa klasyfikacja – na szczęście, ponieważ spektrum barw zawarty w urodzie poszczególnych osób rozciąga się znacznie dalej niż przewidywał to klasyczny podział na cztery pory roku. Zatem istnieje 12 drobiazgowo opisanych typów urody, które są rozszerzeniem owych czterech podstawowych. Uwzględnienie własnego typu kolorystycznego podczas kreowania indywidualnego stylu powinno być kwestią pierwszorzędną. Poniżej przedstawiamy pierwszy typ, jakim jest tzw. Jasna Wiosna ( z ang. light spring ).

Gwiazdy posiadające ten typ urody to jedne z najatrakcyjniejszych aktorek:

Jak widzimy na powyższych fotografiach, są to osoby o jasnej i ciepłej kolorystyce. Zdecydowana większość kobiet należąca do tej kategorii posiada włosy w kolorze blond. Zdarzają się jednak odstępstwa od tej reguły i spotkać można osoby, których włosy mają kolor ciemniejszego brązu, jednak zawsze wyraźnie daje się zauważyć ich ciepły, kasztanowy blask. Nierzadko, również ludzie o rudych włosach pasują do typu jasnej wiosny, czego świetnym przykładem jest fotografia poniżej.

Cały wizerunek jasnej wiosny jest delikatny i pozbawiony zdecydowanych kontrastów. Naturalna kolorystyka tworzy fantastyczną kompozycję. Przy właściwym doborze barw makijażu, włosów oraz ubrań ten typ kolorystyczny prezentuje się niezwykle świeżo i naturalnie. Cera charakteryzuje się bardziej lub mniej intensywnym, ciepłym brzoskwiniowym odcieniem.

Jeszcze jeden przykład tego w jaki sposób kolory jasnej wiosny mieszają się za sobą tworząc jednolitą i harmonijną całość:

Ten typ kolorystyczny powinien unikać zestawiania ze sobą odzieży w kontrastujących barwach, tak jak podpowiada naturalna kolorystyka najwłaściwszym rozwiązaniem będzie łączenie ubrań w podobnych tonacjach. Chodzi o to, aby kolory nie przytłaczały i nie zaburzały naturalnej urody.

Wybieraj kolory jasne, neutralne oraz ciepłe, jednak niezbyt nasycone. Przykładowy zestaw:

Jasna wiosna cudownie wyglądać będzie w kolorze koralu oraz w jasnym odcieniu żółtego:

Doskonale prezentować będą się również poniższe odcienie koloru niebieskiego, choć błękitna chustka lepiej pasować będzie ciemniejszej wersji jasnej wiosny:

Na koniec kilka propozycji makijażowych; szminka w czystym odcieniu koralu to zawsze doskonały wybór, widzimy ją na dole z lewej strony. Pierwsze zdjęcie z lewej strony, to cienie w kolorze ciemnoszarym (taupe), które zawsze sprawdzą się znakomicie. Kolor jasnozielony oraz jasnożółty to wakacyjne propozycje, po które jasna wiosna może bez obaw sięgać. Kolejnym kolorem cienia, który możesz śmiało stosować jest kolor srebrno grafitowy, podobny do zamieszczonego poniżej. Kolorem trafionym będzie także morska zieleń. Nie jest to kompletny zestaw barw, a jedynie przykładowa paleta, która może być rozszerzona wieloma odcieniami, należy jedynie pamiętać o zasadzie łączenia kolorów ciepłych, neutralnych i raczej jasnych. Nie używaj czarnego eyelinera, jeśli chcesz koniecznie podkreślić nim oczy, wybierz odcień grafitowy, szary lub brązowy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Perfumy

Goscimy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości