Ostatnie komentarze

 • Perfumy Bvlgari

  osobista 17.11.2017 20:00
  Zagadnienie przedstawione na najwyższym poziomie.
   
 • Ciepła Wiosna

  Ula 05.06.2017 07:56
  Hmmm czy tak jest nie wiem do końca. Autor chyba nie do końca uwzględnił wszystkie istotne kwestie...
   
 • Perfumy Issey Miyake

  Sunana 10.12.2014 12:17
  Ładna ta biżuteria, pozdrawiam artystów!
   
 • Perfumy Rochas

  Karol 09.05.2014 04:33
  Biżuteria ręcznie wykonywana to ciężki kawałek chleba ale artysta nie robi tego dla pieniędzy, po prostu tak czuje i jest dzięki tej pracy szczęśliwy.
   
 • Perfumy Dolce & Gabbana

  Katarzyna 31.03.2014 18:07
  :D

Biżuteria artystyczna

Kosmetyki i perfumy gdzie i jak kupować?
niedziela, 11 grudnia 2011 10:00

Jeszcze 2-3 lata temu perfumy i kosmetyki warto było sprowadzać z USA, UK czy też z krajów Bliskiego Wschodu. Na popularnej "truskawie" przy dolarze wartym około 2,20zł-2,60zł popularne kosmetyki i perfumy były o 50% tańsze niż średnie ceny w Polsce.

W tej chwili niestety złotówka jest stosunkowo słaba co sprzyja eksportowi ale już nie importowi perfum czy innych kosmetyków. Ceny na strawberry są już wyższe niż w polskich internetowych perfumeriach.

Skoro więc import nie za bardzo w tej chwili się opłaca (trzeba jeszcze często opłacać cło) to alternatywą mogą być aukcje Allegro. Tam jednak istnieje ryzyko kupienia podróbek markowych perfum i kosmetyków. Można oczywiście kierować się pozytywnymi komentarzami i renomą sprzedającego na aukcji ale nie wyklucza to całkowicie ryzyka. Poza tym niestety istnieją dowody na to że produkty rzucane na rynek polski są gorszej jakości niż te sprzedawane w Niemczech i pozostałych krajach Europy Zachodniej.

Dobrym rozwiązaniem są sklepy i perfumerie "duty free" na lotniskach i promach, generalnie na granicy państw. Takie sklepy bezcłowe to niższe ceny perfum o około 30-50% plus częste dodatkowe promocje i upusty. Niestety jak często jesteśmy w takich miejscach w roku? Niektórzy z nas wcale.

Cóż więc nam pozostaje w temacie kupna tanich perfum i kosmetyków? Sprawdzone, oryginalne produkty kupisz w polskich dużych perfumeriach typu Sephora czy Douglas. Niestety poza promocjami ceny tam są o około 30% wyzsze niż te w perfumeriach internetowych często z odpowiednią renomą i wieloma zadowolonymi klientami.

Ceny w takich perfumeriach internetowych są o kilkadziesiąt procent niższe niż w Sephorze czy Douglasie a produkty są także oryginalne i najwyższej jakości.

 

Perfumy

Goscimy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości